Прилипенко В. Д., Гламазда О. Г., Шилгаліс В. Ф., Коніна С. З.
МЦ ”Коло Віто” ЗАТ «ЗТНВФ КОЛО» м. Кривий Ріг
Сучасні статистичні та літературні дані свідчать про те, що демографічна ситуація в Україні є вкрай несприятливою. За останнє десятиріччя в нашій країні відмічається від’ємний демографічний баланс, коли смертність перевищує народжуваність. Показники репродуктивного здоров’я жіночого і дитячого населення продовжують погіршуватися, загострюється тенденція до депопуляції. В зв’язку з цим, питанням репродуктивного здоров’я жінок фертильного віку в останні роки приділяється все більше уваги.
Відомо, що в розвитку порушень репродуктивної функції жінок найголовнішу роль відіграють загальні захворювання геніталій, порушення менструальної функції, новоутворення жіночих статевих органів та ускладнення, які виникають на їх тлі. У цих хворих відмічається, як правило, значне пригнічення різних ланок імунітету, розвиток алергізації організму і хронізації процесу. Неодноразове і тривале застосування антибіотикотерапії при запальних процесах часто виявляється неефективним щодо елімінації збудника, суттєво змінює багато які параметри гомеостазу, приводить до дисбактеріозу, токсичному пошкодженню печінки і нирок, а також сприяє формуванню толерантних штамів збудника. Гормональна терапія поєднаних доброякісних захворювань геніталій (міома, мастопатія, гіперплазія ендометрію) також обмежено ефективна, але суттєво впливає на обмін жирів, вуглеводів, згортуючу систему крові та інше.
Тому достатньо давно ведеться пошук альтернативних і компліментарних методів немедикаментозної терапії, котрі б дозволили знизити медикаментозне навантаження на організм, забезпечуючи, проте, досягнення більш повного клінічного ефекту.
Одним із таких актуальних напрямків в медицині на сучасному етапі є застосування інформоенергетичних технологій, в тому числі інформаційно-хвильової терапії (ІХТ), яка призначена для безконтактної, безмедикаментозної корекції порушень інформоенергетичного та фізіологічного стану людини при різних захворюваннях шляхом впливу електромагнітного випромінювання на виділені точки, зони або області на поверхні тіла. ІХТ ґрунтується на принципі інформаційно-хвильового дистанційної взаємодії між живою матерією та оточуючим середовищем.
Поряд з цим, одним із сучасних і перспективних напрямків лікування являється застосування антигомотоксичних препаратів. Це пояснюється комплексним впливом їх на основні патогенетичні механізми виникнення і перебігу різноманітних захворювань організму, в тому числі і жіночих статевих органів. Антигомотоксичні препарати являються комплексними біокаталізаторами, які мають протизапальну, імунокорегуючу та регенеруючу дію і в той же час вони нетоксичні і безпечні у використанні.
В нашому медичному центрі на протязі двох років застосовується ІХТ в комплексному лікуванні з використанням антигомотоксичних препаратів фірми «Heel» при захворюваннях різних органів і систем, в тому числі і жіночих статевих органів.
Нами проаналізовано обстеження і терапія 70 жінок, яким тривалий час неодноразово проводилося лікування захворювань геніталій в різних лікувально-профілактичних закладах без отримання бажаного ефекту. По нозології вони розподілилися наступним чином: хронічні сальпінгооофоріти – 52, різноманітні порушення менструальної функції – 11, мастопатії – 2, міома матки – 3, вагітні – 2. Середній вік хворих становив 36,4±0,2 р. Середня кількість пологів складала 0,32 на одну пацієнтку, самовільні викидні відмічені у 31,2%. 64,5% серед обслідуваних були службовці, 15,5% – робітники малого і середнього бізнесу, 13,5% -домогосподарки, студенти склали 5,9%. В анамнезі у 34,2% хворих виявлені дитячі інфекції, у 74,3% — захворювання жіночих статевих органів, різноманітні порушення менструальної функції-у 61,2%.
У переважній більшості хворих виявлена різноманітна екстрагенітальна патологія, нерідко спостерігалася її комбінація: хронічні вогнища інфекції були у 38,6% жінок, дисгормональні захворювання молочної (20%) і щитовидної (19,1%) залози, безпліддя – у 24,2%. Обстеження всіх хворих проводилося згідно існуючих стандартів, яке, крім клінічних і лабораторних методів, включало бактеріологічне, гормональне, біохімічне обстеження, УЗД органів малого тазу. Крім цього, проводилося обстеження функції щитовидної залози, кори наднирників, обстеження на TORCH-інфекцію. В план обстеження всіх хворих паралельно включалися дослідження показників енергетики БАТ по методу Фолля, на основі яких ми мали змогу відслідковувати первинні порушення в різних органах і системах. В подальшому проводився контроль ефективності лікування по Фоллю, спостереження за динамікою відновлюючих процесів та індивідуальний підбір рецептури на послідуючих етапах реабілітації. Аналіз проведеного обстеження і верифікації діагнозів свідчить, що саму численну (основну) групу склали хронічні захворювання геніталій – 52 хворих (74,2%) та їх ускладнення. 11 хворих із них страждали різноманітними порушеннями менструальної функції, 12 – первинною та вторинною неплідністю, у п’яти хворих виявлені та підтверджені при УЗД кісти яєчника-запального генезу, у чотирьох – захворювання щитовидної залози. У 32 хворих основної групи ідентифікований мікробний фактор в різноманітних асоціаціях. Тому цим хворим ІХТ застосовувалася в комплексі з використанням антигомотоксичних препаратів фірми «Heel» за методикою системної аутогемотерапії за допомогою наступних – препаратів: Traumeel’s, Echinacea compositum, Ubichinon compositum, Limphomyozot, Engystol.
У 20 жінок основної групи інфекційний фактор не підтвердився. Тому цим жінкам ІХТ проводилась як монометод із використанням апарату академіка М.Д. Колбуна та застосування методу зональної дії з БАТ організму.
Тривалість і кратність ІХТ залежали від суми патологічних даних, коливались від 10 до 15 сеансів і призначалися в режимі: перші 5 сеансів щоденно, потім – по 2 сеанси на тиждень. Групу порівняння склали 20 хворих, яким тривалий час проводилось лікування хронічних запальних процесів геніталій по традиційним загальноприйнятим методикам. Проведений аналіз результатів лікування показав, що у хворих основної групи відбувалася більш виражена позитивна динаміка клінічної картини запального процесу, значне зменшення перифокального запалення і стійкий його регрес (по даним УЗД). Видужання настало у 35,9% хворих, відсутність динаміки – у 2,8%, значне покращення – у 61,3%. Все це свідчить про доцільність комплексного застосування ІХТ і препаратів фірми «Hell» в лікуванні хронічних запалювальних процесів геніталій при наявності ідентифікованого збудника, так як у 88,2% випадків досягнута його бактеріологічна елімінація. Застосування ІХТ дозволяє паралельно з лікуванням запальних процесів геніталій вирішувати проблеми терапії екстрагенітальної патології без додаткового медикаментозного навантаження.
При проведенні ІХТ в комплексі з антигомотоксичними препаратами у 11 хворих з порушеннями менструальної функції, пов’язаними з різноманітними формами ендокринопатій, відмічена позитивна дія на репродуктивну систему, що можна пояснити комплексною оптимізацією метаболізму параметрів гомеостазу, зокрема, ендокринною. Так, у 4-х жінок нормалізувався менструальний цикл, у 2-х – стабілізувалася функція яєчників і наступила вагітність, у 5-х – відмічена позитивна динаміка: значне покращення загального стану, припинення дисфункціональних маткових кровотеч.
При проведенні лікування хворих з поєднаними доброякісними захворюваннями відмічено значне зменшення розмірів міоми матки (3), у 2-х хворих після проведеного курсу ІХТ розсмокталася кіста яєчника, позитивна динаміка відмічена також і при лікуванні дифузної мастопатії (2), Ці клінічні дані були підтверджені при УЗД і свідчать про доцільність використання ІХТ в комбінації з препаратами фірми «Heel» при початкових стадіях лікування доброякісних пухлин.
На наш погляд, заслуговують на увагу приклади застосування методу ІХТ у вагітних (9). Причому, у 7 жінок вагітність наступила після проведення ІХТ в комплексі з антигомотоксичними препаратами у хворих з неплідністю. У 3-х з них вагітність завершилася пологами без ускладнень, 4 – виношують вагітність. Крім того, двом жінкам проводилися курси ІХТ у зв’язку з ускладненнями вагітності: – загроза переривання вагітності в терміні 6 неділь; вагітність 9 неділь, міома матки, кровотеча, ретрохоріальна гематома. У обох жінок вагітність завершилася пологами без ускладнень.
Цей невеликий досвід ведення ускладненої вагітності із використанням ІХТ наводить на роздуми про необхідність подальшого вивчення цієї проблеми й доцільність більш широкого впровадження ІХТ в акушерстві. Отже, вивчення та узагальнення отриманих результатів дозволяє нам зробити наступні висновки:
- патогенетичне обґрунтування та досвід застосування ІХТ в комплексному лікуванні захворювань жіночих статевих органів свідчить про доцільність використання даного методу в гінекологічній практиці;
- включення антигомотоксичних препаратів до комплексної терапії значно збільшує число етіологічно вилікуваних гінекологічних хворих, дає змогу скоротити терміни лікування, що особливо актуально в наш час;
- широке впровадження інформоенергетичних технологій, а саме ІХТ в комплексне лікування та реабілітації гінекологічних хворих в умовах економічної кризи в Україні дозволить вже зараз без додаткових асигнувань вирішувати проблеми покращення репродуктивного здоров’я жінок.
Література:
- “Ordinatio Antihomotoxica et Materia Medika”. Distributed by the Scientifik Department of Biologische Heilmittel Heel GmbH, Baden-Baden, 1990/ІІ.
- Справочник. “Комплексные антигомотоксические препараты”, Киев, 2002 г.
- Колбун М.Д., Квітка Г.І., Інформаційно-хвильова терапія – новий напрямок сучасної медицини. “Інформоенергетичні технології адаптаційних процесів життєдіяльності на початку ІІІ-го тисячоліття”. Збірник наукових праць, Київ – Кривий Ріг, 2001р.
- “Інформаційна та нетрадиційна терапія, VII міжнародна конференція” Київ, 2001р.
- Прилипенко В.Д., Шилгалис В.Ф., Конина С. З. Реабилитационная практика применения информоэнергетических технологий интегративной медицины в медицинском центре «Коло Вито». “Інформоенергетичні технології адаптаційних процесів життєдіяльності на початку ІІІ-го тисячоліття”. Збірник наукових праць, Київ – Кривий Ріг, 2001р.
- Конина С.З., Прилипенко В.Д., Методы коррекции энергетических колебаний применимые в современной интегративной медицине. “Інформоенергетичні технології адаптаційних процесів життєдіяльності на початку ІІІ-го тисячоліття”. Збірник наукових праць, Київ – Кривий Ріг, 2001р.