Лазаренко Ю. М.
Медичний пункт в/ч А 1451, Україна
Вивчення ефективності методу ІХТ в профілактиці грипу та ГРВІ проводилось в лазареті медичного пункту в/ч А 1451 на двох групах військовослужбовців строкової служби віком від 18 до 21 років. З листопада 2003 по березень 2004 року кожний день здійснювався медичний нагляд за станом здоров’я обох груп.
До першої групи ввійшли військовослужбовці, які несуть вартову службу. Ця група постійно має психологічне навантаження, переохолодження, недосипання, піддається впливу вітру, вологості, спеки. Кількість – 10 чоловік.
В цій групі проводилась інформаційно-хвильова терапія на зони № 52, 59 (5 хвилин на кожну зону) з 1 по 20 листопада 2003 року і склала 10 процедур. Під час сеансу 70 % військовослужбовців відчували тепло, поколювання в ділянці зон та ін.. У 7 чоловік з першої групи під час процедури спостерігався седативний ефект у вигляді сонливості.
До контрольної групи ввійшли 10 військовослужбовців, які займаються повсякденною діяльністю у частині та в меншій мірі стикаються з несприятливими умовами.
За період з 20.11.03р. по 20.03.04р. за медичною допомогою звернулись 4 військовослужбовця з контрольної групи, які були госпіталізовані до лазарету МП з діагнозом: ГРВІ.
З 1 групи за цей час звернулись 2 хворих з гострим ринітом. Лікування проводилось амбулаторно за допомогою ІХТ. Проведено 3 процедури на зони № 11, 52, 59. На 4 день з моменту лікування хворі одужали.
Загальні працевтрати в контрольній групі – 21 день. В першій групі працевтрат не було. Приведені дані дозволяють з робити висновки, щодо ефективності ІХТ при профілактиці ГРВІ. Використання методу дозволяє медичній службі в/ч підтримувати боєготовність частини на належному рівні та зменшити кількість ліжкоднів у медичному пункті військової частини.