Андронік В. М., Андронік А. В.
м. Первомайськ, Миколаївської обл.
Проблема гіперплазії передміхурової залози є дуже важливою. Як правило, гіперплазія передміхурової залози розвивається після 50 років. Спостереження останніх років показали, що ця хвороба помолодшала (40-50 років). Найбільш поширеною теорією виникнення гіперплазії передміхурової залози є ендокринна, згідно з якою порушується баланс статевих гормонів у чоловіків.
Гіперплазія передміхурової залози має 3 стадії у своєму розвитку (І-ІІІ ст.). І стадія може перебігати багато років, при ІІ стадії є завжди залишкова сеча, ІІІ стадія – парадоксальна ішурія. Клінічна картина залежить від ускладнень, на першому місці – запальні: цистит, пієлонефрит. ІІ-ІІІ стадія, як правило, вимагає оперативного втручання. Гормональні порушення, вік, “букет” інших хвороб, не давали гарантованого результату. Використання методу ІХТ в урологічній практиці призвело до істотних змін в порівнянні з оперативним втручанням.
Нами спостерігалось 28 хворих з гіперплазією передміхурової залози в І, ІІ, ІІІ стадії віком від 40 до 73 років. Клінічна картина типова. Всім хворим перед початком курсу ІХТ і в кінці, проводилась УЗД. У всіх 28 хворих гіперплазія передміхурової залози підтверджена УЗД. 21 хворому (80 %) запропоноване оперативне втручання – аденомектомія; 7 хворим (20 %) – консервативне лікування: гормонотерапія, масаж, УВЧ, свічки.
Ми використали ІХТ, як монометод у всіх 28 хворих. Як правило, після першого сеансу всі дизуричні явища зникали, поліпшувався сон, самопочуття. Після проведення повного курсу по нашій схемі (10-15 сеансів) у всіх хворих (дані УЗД) об’єм передміхурової залози значно зменшився. Жоден хворий не потребував оперативного втручання. При повторному обстеженні (через 3-12 місяців) всі хворі відчувають себе задовільно, скарг немає, працюють.
Метод ІХТ має надзвичайно велику перспективу в урологічній практиці, як органозберігаючий фактор.